بروزرسانی : 1400/02/19 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان خبر داد:

توقف توزیع دفترچه بیمه سلامت همگانی در دفاتر پیشخوان

17بازدید
فروردین 28, 1400

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به اجرای طرح حذف دفترچه‌های بیمه سلامت همگانی از اردیبهشت ماه، گفت: از مهم‌ترین اهداف و اولویت‌های سازمان در سال جدید افزایش کیفیت خدمات درمانی و کاهش کاربرد دفترچه های بیمه در سال جاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت خوزستان، علی خسروی با بیان اینکه حذف دفترچه موجب شفافیت در خدمات رسانی به بیمه شدگان، کاهش احتمال بروز خطا، کنترل تداخل دارویی و تسریع و تسهیل ارائه خدمات می شود، افزود: از اول اردیبهشت، سال جاری چاپ دفترچه بیمه سلامت همگانی در تمام دفاتر پیشخوان طرف قرارداد این بیمه متوقف می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان ادامه داد: یکی از راه‌های برون رفت از مشکلات حوزه سلامت، الکترونیکی کردن خدمات بیمه سلامت و حذف کامل دفترچه‌های بیمه است.
خسروی همچنین عنوان کرد: از این طریق می توان نظارت بیشتری بر کنترل خطاهای پیش آمده و افزایش سرعت خدمات به بیمه شدگان در سراسر استان با اجرای طرح کامل نسخه نویسی الکترونیک، امکان پذیر است.
وی با تاکید بر ضرورت تصریح در اجرایی شدن نسخه نویسی الکترونیک، بيان کرد: تسریع در عملیاتی شدن این طرح در استان به نفع مردم و نظام سلامت کشور است، زیرا شفافیت در خدمات رسانی به بیمه شدگان، کاهش احتمال بروز خطا، کنترل تداخل دارویی و تسریع و تسهیل ارائه خدمات را به دنبال خواهد داشت.
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با تاکید بر هماهنگی در سرعت بخشی طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک، در تمام مراکز درمان دانشگاهی، گفت: همکاری بین بخشی همکاران دانشگاهی و همه پزشکان طرف قرار داد بیمه سلامت، یاری رسان ما در پیشبرد توسعه نظام سلامت در کشور است.
خسروی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود صددرصد پزشکان طرف قرارداد بیمه سلامت خوزستان در طرح نسخه نویسی الکترونیک مشارکت می‌کنند.

print