بروزرسانی : 1400/08/05 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

رییس انجمن داروسازان خوزستان:

یکی از مزایای نسخه الکترونیکی، پرداخت آنلاین است

146بازدید
مرداد 29, 1399

رییس انجمن داروسازان خوزستان گفت: یکی از مزایای نسخه الکترونیکی، پرداخت آنلاین است، زیرا از زمان تولید نسخه به صورت اتوماتیک توسط سیستم بیمه سلامت کشور پرداخت و فاصله‌ای که الان وجود دارد به حداقل می‌رسد.

منصور آرزومند در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در خوزستان درباره نسخه الکترونیکی افزود: با اجرای نسخه الکترونیک در سطح مراکز طرف قرارداد در راستای اجرای اصلاحات دولت الکترونیک و با توجه به اینکه ما در بخش خصوصی و در شرایط مبارزه با بیماری کووید ۱۹ به سر می‌بریم، نیاز است که بسیاری از فرآیندها بین خدمات دهنده‌ها و خدمات گیرنده‌ها از حالت دستی و سنتی خارج شده و به سمت الکترونیکی تغییر کند.

وی بیان کرد: نسخه نویسی الكترونیكی، نظام مند شدن اقلام تجویزی و بهینه كردن مصرف دارو و صرفه جویی اقتصادی ناشی از آن را در پی دارد. هزینه‌های اینترتی چاپ سند با توجه به گرانی كاغذ در شرایط كنونی و درخواست فاكتور از سوی بیمار و مراجعه كننده هزینه‌های مضاعفی را به شرایط مالی داروخانه‌ها تحمیل می‌كرد.


رییس انجمن داروسازان خوزستان گفت: هم اكنون تامین بستر مكانیزاسیون و اینترنت مناسب برای پزشک و داروخانه ضروری است كه با افزایش حجم مراجعات نسخه‌های الكترونیک پروسه تجویز پزشک و پذیرش نسخه در داروخانه طولانی‌تر، اما مناسب و دقیق‌تر خواهد شد.

آرزومند اظهار کرد: نسخه نویسی الکترونیک در هزینه‌های سازمان بیمه سلامت در زمینه تولید دفترچه کاغذی و حفظ محیط زیست نیز تاثیر به سزایی داشته است.

print