بروزرسانی : 1399/05/23 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

بیمه سلامت از اقشارنیازمند درپرداخت حق بیمه حمایت کند

489بازدید
تیر 14, 1399

عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اقشارنیازمند به دلیل مشکلات مالی درپرداخت حق بیمه دچارمشکل هستند که امیدواریم بیمه سلامت از این افراد حمایت جدی کند.

هادی بیگی نژاد درگفت وگو با خبرنگار آی هینا گفت: مردم در روستاها به پزشک خانواده و نسخه ای که توسط او تجویز می شود اعتماد ندارند، لذا به پزشکان متعددی مراجعه می کنند که این موضوع باعث ایجاد مشکلات عدیده ای برای بیماران ، سیستم بهداشت و درمان کشور و همچنین منجر به اتلاف منابع و بودجه کشور در بخش سلامت می شود .

نماینده مردم ملایر درمجلس شورای اسلامی افزود: ضمن اینکه پزشکان شاغل در روستاها نیز احساس تعلق خاطر برای ادامه فعالیت و خدمت رسانی به روستاییان را ندارند و فعالیت در روستا را به عنوان شغلی موقت تلقی می کنند و این موضوع باعت کاهش انگیزه کاری و وجدان کاری برخی از این پزشکان می شود، لذا در روستاها به طور واقع نیاز به ایجاد علاقه میان پزشک و بیمار وجود دارد.

وی تاکید کرد: چنان چه جهت برطرف شدن این معضل تدابیر لازم از سوی مسئولان ذی ربط اتخاذ شود و اقدامات لازم و فرهنگ سازی صحیح انجام پذیرد، آثار روانی و آثار مالی ناشی از این مشکل مرتفع خواهد شد .

بیگی نژاد اظهارداشت : با توجه به شرایط اقتصادی سخت و مشکلات معیشت کارگران روزمزد که درآمد مشخصی هم ندارند، از سازمان بیمه سلامت انتظار داریم که این افراد در خصوص پرداخت حق بیمه مصوب، مورد توجه و حمایت ویژه قرار گیرند و درصورت امکان جهت دریافت دفترچه بیمه درمانی پرداخت هزینه حذف شود.

 

print